Biblioteka Główna

Academica

Biblioteka Uniwersytecka w Radomiu przystąpiła do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej ACADEMICA. Udostępnia ona zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma. Rejestracja użytkowników odbywa się w Czytelni Baz Danych (pok. 117). Tam też zlokalizowany jest terminal do korzystania z zasobów. Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać na stronie www.academica.edu.pl

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu ACADEMICA.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA udostępnienia ponad 2 miliony. zdigitalizowanych publikacji naukowych pozostających w zbiorach Biblioteki Narodowej. Zapewnia szybki dostęp do współczesnych publikacji z różnych dziedzin w tym kompletnych roczników współczesnych czasopism oraz najnowszych podręczników akademickich z różnych dziedzin wiedzy.

Przeszukiwanie zasobów katalogu ACADEMICA można wykonać zarówno w domu jak i w Bibliotece Uniwersyteckiej w Radom.
Nie posiadając indywidualnych danych dostępowych do systemu z dowolnego komputera posiadającego dostęp do Internetu można:

  • przeglądać katalog publikacji dostępnych w systemie Academica,
  • wyświetlać opisy bibliograficzne dokumentów,
  • sprawdzać dostępność materiałów,
  • czytać teksty publikacji, które nie podlegają ochronie prawnej

Będąc zarejestrowanym użytkownikiem systemu dodatkowo można:

  • czytać teksty publikacji naukowych chronionych prawem autorskim udostępnionych użytkownikowi wyłącznie na wydzielonym terminalu
    w Czytelni Baz Danych (pok. 117)
  • logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na domowym komputerze rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).

Bezpłatnej rejestracji czytelników dokonują bibliotekarze w Czytelni Baz Danych (pok. 117).

Regulamin użytkownika pobierz plik PDF
Podręcznik czytelnika pobierz plik PDF
Filmy instruktażowe YouTube