Szkolenia Web of Science Group – lipiec 2020

Szkolenia online z zasobów WoS dla naukowców

Biblioteka Główna w imieniu Firmy Clarivate Analytics zaprasza na serię bezpłatnych szkoleń w języku polskim z zakresu obsługi platformy Web of Science i InCites na platformie WebEx w lipcu.

Poniżej znajdziecie Państwo plan otwartych wakacyjnych szkoleń internetowych dla wsparcia Waszych badań i odkryć wraz z linkami do rejestracji.

Jak pewnie przeprowadzić przegląd literatury?

21 LIPCA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET

Jak przeprowadzić przegląd literatury

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz artykuł przeglądowy, czy pracę doktorską, rozpoczęcie przeglądu literatury może być zniechęcające. Nie wiesz, od czego zacząć? Ta sesja skieruje Cię na właściwe tory! Pokażemy Ci, jak wykorzystać sieć cytowań do kompleksowego wyszukiwania publikacji oraz jak prawidłowo zapisywać, cytować i udostępniać materiały źródłowe, gdy zaczniesz pisać.

22 LIPCA 2020, GODZ. 10:00-10:45 CET

Skorzystaj z personalizacji swojego środowiska Web of Science i InCites

Chcesz mieć dostęp do Web of Science™ i InCites™ z dowolnego miejsca w dowolnym czasie, zapisać wyszukiwania lub porównania czasopism, skonfigurować alerty, podłączyć inne aplikacje (EndNote™, Publons™) i wiele więcej? To wszystko jest możliwe z osobistym kontem! Dowiedz się, jak dostosować platformy Web of Science i InCites do swoich preferencji i uzyskać dostęp do wielu przydatnych funkcji.

Akademia Web of Science i InCites

Jak wyszukiwać i analizować czasopisma otwartego dostępu (Open Access)?

23 lipca 2020, godz. 11:00-12:00 CET

26 sierpnia 2020, godz. 11:00-12:00 CET
Zarejestruj się

Wszyscy publikują w Open Access, a Ty nie wiesz od czego zacząć? Ta sesja pokaże, jak znaleźć i kompleksowo przeanalizować tytuły otwartego dostępu w Web of Science, Journal Citation Reports™ i InCites Benchmarking & Analytics.

Jak zrobić kompleksowy raport oceniający dorobek publikacyjny autora?

23 lipca 2020, godz. 11:30-12:30 CET

10 sierpnia 2020, godz. 13:00-14:00 CET
Zarejestruj się

Wykorzystaj Web of Science i InCites Benchmarking & Analytics do przeprowadzenia kompleksowej analizy dorobku autora.

Analiza pozycji autora w publikacji w InCites Benchmarking & Analytics

24 lipca 2020, godz. 11:00-12:00 CET

25 sierpnia 2020, godz. 11:00-12:00 CET
Zarejestruj się

Zobacz, jak wykorzystać nowy filtr w InCites Benchmarking & Analytics pozwalający przykładowo wyodrębnić publikacje pierwszego autora z danej instytucji.

Kompleksowa analiza finansowania projektów i wpływu grantodawców

22 lipca 2020, godz. 13:00-14:00 CET

10 sierpnia 2020, godz. 10:00-11:00 CET
Zarejestruj się

Zastanawiasz się, gdzie złożyć aplikacje o grant? Wykorzystaj Web of Science Core Collection™ i InCites Benchmarking & Analytics do dogłębnej analizy źródeł finansowania i wpływu grantodawców.

Jak napisać recenzję specjalistyczną: praktyczne wskazówki i bezpłatne szkolenie