Dimensions – platforma nowej generacji dla naukowców

Biblioteka Główna zachęca do korzystania z darmowej wersji platformy Dimensions – obszernej bazy danych tworzącej system informacji badawczej nowej generacji, który obejmuje cały kontekst globalnych badań naukowych.

Dimensions integruje i kategoryzuje publikacje, granty, badania kliniczne, patenty i dokumenty strategiczne, aby umożliwić dostęp do informacji na temat całego cyklu życia badań oraz ułatwić poruszanie się wśród ogromnej liczby danych.

Dimensions zawiera rekordy bibliograficzne i abstrakty z ponad 100 milionów publikacji (w tym odnośniki do pełnych tekstów w przypadku publikacji Open Access), ponad 4 miliardy cytowań, informacje o ponad 1,5 miliona zestawów danych, 5 milionach grantów, ponad 50 milionach patentów i blisko 600 tysiącach badań klinicznych.

W ramach darmowej wersji dostępne są rekordy publikacji i zestawy danych. Pozostałe elementy wymagają wykupienia subskrypcji.