Biblioteka Główna

EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection

 
Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z nowej bazy w kolekcji
EBSCO – eBooks Open Access Monograph CollectionEBSCO

 

Firma EBSCO Information Services (EBSCO) udostępniła nową darmową kolekcję e-booków zawierającą tysiące wysokiej jakości książek elektronicznych w otwartym dostępie (OA) od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie.

Kolekcja skupia wszystkie książki elektroniczne dostępne w modelu „open access” dostępne na platformie EBSCOhost. Trafiać do niej będą także nowe książki „open access”, które w przyszłości pojawią się w bazie EBSCO.

Dostęp do e- książek jest wolny od zabezpieczeń treści wynikających z zarządzania prawami cyfrowymi DRM (ang. Digital Rights Management), w związku z czym można korzystać z nich bez ograniczeń, bezpłatnie na platformie EBSCOhost .

Kolekcja EBSCO eBooks Open Access Monograph Collection została stworzona we współpracy z wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi, takimi jak University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press. 

Kolekcję można przeszukiwać, podobnie jak w przypadku innych baz danych EBSCO  – w sieci UTH oraz z komputerów domowych posiadaczy aktywnych kont e-mail w domenach uthrad.pl oraz student.uthrad.pl