Biblioteka Główna

Otwartość w badaniach dotyczących klimatu – webinarium

Szanowni Państwo.

Tydzień Otwartego Dostępu 2022 już za nami, jednak na chwilę pozostajemy jeszcze w temacie związanym z hasłem  tegorocznych obchodów Open Access Week „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”.

Open Climate Campaign to inicjatywa mająca na celu promowanie otwartego dostępu do rezultatów badań dotyczących klimatu i przyrody. Zainicjowana została przez Creative Commons, SPARC i EIFL w połowie tego roku. Adresatami zaplanowanych w jej ramach działań są rządy krajów z całego świata, instytucje finansujące i prowadzące badania naukowe, badacze i organizacje działające na rzecz środowiska i bioróżnorodności. Na stronie kampanii znaleźć można krótkie przewodniki opracowane z myślą o każdej z tych grup.

Zachęcamy do lektury  oraz do uczestnictwa w spotkaniu z Iryną Kuchmą (EIFL) i Monicą Granados (Creative Commons) organizowanym przez Platformę Otwartej Nauki.

Webinarium odbędzie się 8 listopada 2022 r. o godzinie 15:00 na platformie ClickMeeting. Szczegóły i formularz rejestracyjny znajdują się tutaj