Biblioteka Główna

Oxford University Press

Wydawnictwo Oxford University Press wspiera podczas pandemii COVID-19 uczelnie wyższe w procesie kształcenia na odległość.

Wykładowcom czy instruktorom, którzy zetknęli się nauczaniem zdalnym po raz pierwszy, oferuje bezpłatnie poniżej wymienione, cztery specjalistyczne kursy rozwoju umiejętności uczenia online, firmy Epigeum, będącej częścią OUP.

W celu skorzystania z kursów, zainteresowani użytkownicy muszą tylko dokonać krótkiej rejestracji z dowolnego komputera. Szczegółowe wskazówki przedstawione są na stronie epigeum.com. Narzędzia te będą dostępne bezpłatnie do końca maja 2020.

Zachęcamy również do skorzystania z kompleksowego zbioru badań odnoszących się do COVID-19, innych koronawirusów oraz powiązanych tematów, który udostępniono bezpłatnie na czas trwania epidemii, aby wesprzeć naukowców, lekarzy czy pracowników służby zdrowia w radzeniu sobie z kryzysem.

Kolekcja zawiera artykuły czasopism, rozdziały książek i podręczników, a także treści z Oxford Medicine Online, w tym Oxford Textbook of Medicine. Publikacje umieszczone są na ogólnodostępnej stronie COVID-19 research.