Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | CZERWIEC 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowaliśmy na czerwiec. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Szczegóły najbliższych sesji przedstawiamy poniżej.

SZKOLENIA W CZERWCU
 

Źródła EBSCO z zakresu muzykologii
Data: 2 czerwca 2021 | Godzina: 10:30 (45 minut)
Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z muzykologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Music Index with Full Text, RILM Abstracts of Music Literature with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

Jak wykorzystać EBSCOhost przy pisaniu artykułów naukowych?
Data: 8 czerwca 2021 | Godzina: 11:00 (60 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia pokażemy opcje i funkcje dostępne na platformie EBSCOhost, które mogą okazać się szczególnie przydatne podczas pracy nad artykułem naukowym. Zastanowimy się również, jak są zbudowane publikacje naukowe, jakie mamy typu publikacji, dlaczego warto publikować w źródłach recenzowanych naukowo, jak przygotować się do badań.

Wyszukiwanie źródeł z wykorzystaniem tezaurusa dziedzinowego
Data: 9 czerwca 2021 | Godzina: 10:30 (45 minut)
Rejestracja

Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła kontrolowane pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Data: 10 czerwca | Godzina: 12:00 (30 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.

Aplikacja mobilna EBSCO
Data: 15 czerwca 2021 | Godzina: 14:00 (45 minut)
Rejestracja

Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji. Opowiemy, jak w łatwy sposób aplikacja umożliwia pobieranie książek elektronicznych.

OnArchitecture: audio-wizualne archiwum materiałów z zakresu architektury
Data: 16 czerwca 2021 | Godzina: 10:30 (30 minut)
Rejestracja

Podczas sesji dokonamy przeglądu bazy OnArchitecture, która stanowi istotne źródło materiałów audio-wizualnych prezentujących trendy w obszarze architektury.

Moje EBSCOhost: indywidualny asystent dla użytkowników
Data: 17 czerwca 2021 | Godzina: 12:00 (40 minut)
Rejestracja

Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną.

Wyszukiwarka naukowa EDS: przegląd opcji wyszukiwania
Data: 21 czerwca 2021 | Godzina: 14:00 (60 minut)
Rejestracja

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Modele zakupu e-książek
Data: 22 czerwca 2021 | Godzina: 12:00 (45 minut)
Rejestracja

Podczas szkolenia podejmiemy najważniejsze zagadnienia, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówimy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj: