Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO | Listopad

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim, które zaplanowaliśmy na listopad. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Szczegóły najbliższych sesji przedstawiamy poniżej.

Nadchodzące sesje szkoleniowe EBSCO:

Micro session: praca z pełnym tekstem artykułów na platformie EBSCOhost

9.11.2021 | 10:00-10:20 (20 minut) | REJESTRACJA

Podczas tego szkolenia zaprezentujemy sposoby pracy z pełnym tekstem na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom pobierania, drukowania, wysyłania do „chmury” wykorzystując prywatny dysk Google. Pokażemy, jak wykładowcy mogą znaleźć publikację w bazach EBSCO, a następnie za pomocą stałych linków udostępnić ją studentom..

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

10.11.2021 | 10:00-11:00 (60 minut) | REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Jak znaleźć polskie i anglojęzyczne materiały promocyjne i instruktażowe dotyczące narzędzi i zasobów EBSCO?

17.11.2021 |  10:00-10:30 (30 minut) | REJESTRACJA

Podczas tego krótkiego szkolenia dokonamy przeglądu różnych stron internetowych, gdzie użytkownicy i bibliotekarze mogą znaleźć dodatkowe przydatne materiały instruktażowe dostępne w języku polskim. Uczestnicy poznają nowe oblicze strony wsparcia EBSCO dostępnej pod adresem https://connect.ebsco.com/. Zobaczymy również nową stronę Akademii EBSCO, gdzie użytkownicy mogą znaleźć liczne nagrania wideo, zwiększyć swoje umiejętności wyszukiwania informacji biorąc udział w mini kursach, wyświetlić archiwalne nagrania szkoleń.

8 listopada 2021 | 11:00-12:00
 
Wzbogać swoją bibliotekę o ebooki w modelu EBA od Taylor & Francis
Dołącz do spotkania z udziałem Cristiny Garcia Pozuelo Sanchez i Jessiki Webb, reprezentujących wydawnictwo Taylor & Francis oraz Anny Abramowskiej z EBSCO, aby dowiedzieć się o najważniejszych korzyściach płynących z modelu EBA dla książek elektronicznych. Będziesz mieć także okazję do zadania praktycznych pytań w czasie sesji pytań i odpowiedzi.

Poznaj naszą platformę edukacyjną | EBSCO Academy

Znajdź kursy prowadzone przez instruktorów EBSCO na naszym portalu edukacyjnym. Czekamy na Państwa na naszych szkoleniach!

Instrukcja dołączania do sesji ZOOM

Logowanie do sesji szkoleniowej EBSCO na platformie Zoom