Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO| Harmonogram szkoleń po polsku | Luty 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Aby umożliwić Państwu lepiej zaplanować dzień pracy i w gąszczu obowiązków znaleźć czas na szkolenia EBSCO, przy opisach podaliśmy przybliżony czas trwania sesji.

SZKOLENIA W LUTYM

Aplikacja mobilna w 30 minut!
Data: wtorek, 2 lutego 2021
Godzina: 14:30 (30 minut)
REJESTRACJA
Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Pokażemy jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji w najbardziej efektywny sposób.

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej
Data: środa, 10 lutego 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)
REJESTRACJA
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek
Data: czwartek, 11 lutego 2021
Godzina: 13:00 (60 minut)
REJESTRACJA
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.000 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Baza zawiera ponad 350 publikacji wydawanych w Polsce, co wyróżnia ją na tle innych zasobów EBSCO. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

Jak wykorzystać platformę EBSCOhost do nauki języków obcych?
Data: wtorek, 16 lutego 2021
Godzina: 14:00 (45 minut)
REJESTRACJA
Na platformie EBSCOhost znajdziesz liczne przykłady publikacji dostępnych w różnych popularnych językach, w tym angielski, niemiecki, rosyjski, portugalski czy francuski. Dzięki dostępnym opcjom pobierania artykułów, odsłuchania czy tłumaczenia materiałów możesz udoskonalać znajomość języka obcego. Podczas tej sesji przyjrzymy się ciekawym rozwiązaniom platformy, które pozwolą osłuchać się z językiem i poszerzyć znajomość słownictwa.

Zasoby EBSCO dla nauk z zakresu środowiska, ekologii i ochrony zasobów naturalnych
Data: środa, 17 lutego 2021
Godzina: 13:00 (60 minut)
REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z szerokim zagadnieniem ochrony środowiska. Poza omówieniem treści baz (tj. Environment Complete, Energy & Power Source, CAB Abstracts z pełnym tekstem, GeoRef) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

Flipster – nagradzane źródło e-wydań czasopism
Data: czwartek, 18 lutego 2021
Godzina: 14:00 (40 minut)
REJESTRACJA
Podczas szkolenia przyjrzymy się narzędziu do przeglądania i czytania popularnych tytułów magazynów i czasopism w wersji cyfrowej.

Zasoby EBSCO dla szkół artystycznych
Data: środa, 24 lutego 2021
Godzina: 10:30 (60 minut)
REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które stanowią istotne źródło literatury naukowej dla studentów kierunków związanych ze sztuką. Poza omówieniem treści baz OnArchitecture oraz Art & Architecture Source, dokonamy licznych tematycznych wyszukiwań na platformie EBSCOhost. Po szkoleniu uczestnicy będą wiedzieli, jak pobierać i cytować artykuły, zapisywać wyniki do prywatnego konta Google Drive, tworzyć podstawową i zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jakie korzyści płyną z posiadania indywidualnego konta Moje EBSCOhost.

Modele zakupu e-książek EBSCO
Data: czwartek, 25 lutego 2021
Godzina: 10:30 (45 minut)
REJESTRACJA
Podczas szkolenia podejmiemy najważniejsze zagadnienia, o czym powinniśmy wiedzieć przed decyzją o poszerzeniu kolekcji e-książek w bibliotece. Omówimy między innymi zakup ograniczony do wybranej liczby użytkowników, zakup przygotowanej kolekcji tematycznej, prenumeratę, zakup tytułów w wersji DRM i DRMfree.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania należy kliknąć link sesji dostępny w potwierdzeniu rejestracji i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Przy korzystaniu z narzędzia WebEx po raz pierwszy, system zostanie pobrany na Twój komputer. Istotne jest podłączenie opcji audio, aby móc usłyszeć prowadzącą.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj: