Szkolenia Web of Science Group – czerwiec 2020

Szkolenia online z zasobów WoS dla naukowców

Biblioteka Główna w imieniu Firmy Clarivate Analytics zaprasza na serię bezpłatnych szkoleń w języku polskim z zakresu obsługi platformy Web of Science i InCites na platformie WebEx:

Poniżej znajdziecie Państwo plan szkoleń na czerwiec wraz z linkami do rejestracji.
Zapoznajcie się z nowymi danymi w nowym wydaniu JCR 2020 i uzyskajcie odpowiedzi na nurtujące Was pytania…

Pomóż rozwinąć się swoim badaniom.
Research. Smarter.

Zarejestruj się

Usprawnijcie każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom ekspertów.

23 czerwca 2020, godz. 13:00-13:45 CET

Sesja otwarta: Jak to zrobić w Web of Science?

Czy masz pytania dotyczące Web of Science, Publons lub Kopernio? W tej specjalnej sesji pytań i odpowiedzi zajmiemy się wszystkim, co chcesz wiedzieć.

Prosimy o przesyłanie pytań przed sesją pocztą elektroniczną na adres Klementyna.Karlinska-Batres@clarivate.com do poniedziałku 22 czerwca. Pytania będzie można zadawać też w czasie sesji.

24 czerwca 2020, godz. 12:00-12:45 CET

Sesja otwarta: Jak to zrobić w InCites?

Czy masz pytania dotyczące InCites Benchmarking & Analytics, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators? W tej specjalnej sesji pytań i odpowiedzi zajmiemy się wszystkim, co chcesz wiedzieć.

Prosimy o przesyłanie pytań pocztą elektroniczną na adres Marcin.Kapczynski@clarivate.com do wtorku 23 czerwca. Pytania będzie można zadawać też w czasie sesji.

30 czerwca 2020, godz. 10:00-10:45 CET

Nowe wydanie Journal Citation Reports

Raporty Journal Citation Reports 2020 ukażą się w tym miesiącu! Dowiedz się:

• co nowego w JCR 2020,
  • jak analizować osiągnięcia czasopisma, nie tylko poprzez wskaźnik Journal Impact Factor,
  • jak zidentyfikować czasopisma z zakresu nauk ścisłych i społecznych najczęściej cytowane przez naukowców z ponad 200 dyscyplin.

Akademia Web of Science i InCites

EndNote online I – tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów

22 czerwca 2020, godz. 13:00-14:00 CET

25 czerwca 2020, godz. 10:00-11:00 CET
Zarejestruj się

Wprowadzasz cytacje i bibliografię do pisanych tekstów ręcznie? Stwórz zestaw rekordów, by cytować automatycznie i zaoszczędzić czas!

EndNote online II – wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych

24 czerwca 2020, godz. 10:00-11:00 CET

29 czerwca 2020, godz. 13:00-14:00 CET
Zarejestruj się

Wprowadzaj automatycznie cytowania i bibliografie w czasie pisania publikacji, dziel się swoimi rekordami bibliograficznymi i znajdź czasopismo do publikacji swoich badań.

Poznaj lepiej swój obszar badań. Co możemy powiedzieć o wybranej dyscyplinie?

25 czerwca 2020, godz. 12:00-13:00 CET

29 czerwca 2020, godz. 11:00-12:00 CET
Zarejestruj się

Czy wiesz jak dokładnie wygląda aktualna klasyfikacja dziedzinowa? Co jest naszą dziedziną badań a jak wygląda nasza główna dyscyplina naukowa? Co więcej możemy powiedzieć o wybranym obszarze badań?

Porady jak znaleźć czołowych autorów, publikacje i ośrodki naukowe w danej dziedzinie badań
Sprawdź co na blogu