Tydzień Bibliotek

zaprasza na wydarzenia związane
z XX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek,
który odbędzie się w dniach 8 – 15 maja 2023 roku
pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

08 -12 maja w holu na parterze Biblioteki Głównej  w godz. 12.00-14.00

• „DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻEK” – bookcrossing UWALNIAMY KSIĄŻKI

09 maja w sali 118 na I piętrze Biblioteki Głównej  w godz. 14.00-15.30

• Spotkanie autorskie z emerytowanym nauczycielem akademickim dr Stanisławem Ośko

10 maja w holu na I piętrze Biblioteki Głównej  w godz. 10.00-15.00

• Otwarcie wystawy fotografii Bogumiły Słomińskiej, emerytowanej bibliotekarki,  pt. „PTAKI”
  • Spotkanie z leśnikami z Nadleśnictwa w Radomiu
  • Warsztaty dla dzieci, m.in. : zakładki do książek Ptaki, rozwiązujemy rebusy.

11 maja na placu przed budynkiem i w holu na parterze Biblioteki Głównej  w godz. 10.00-14.00

• Pokaz możliwości drukarek 3 D

12 maja w sali 118 na I piętrze Biblioteki Głównej  w godz. 11.00-14.00

• Warsztaty dla studentów i pracowników Uniwersytetu z Autoprezentacji, pod kierunkiem prof. Małgorzaty Lotko

Na wszystkie wydarzenia serdecznie zapraszamy i informujemy, że w dniach 08 -15 maja b.r. ogłaszamy Amnestię w Bibliotece ! dla wszystkich Czytelników, którzy zapomnieli lub nie mogli z różnych życiowych powodów oddać wypożyczonych książek. Zależy nam przede wszystkim, by odzyskać utracone książki, dlatego postanowiliśmy dać szansę oddania zbiorów bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zwrot zaległych książek (nawet tych sprzed kilku lat).  Nie będziemy od Państwa pobierać opłat za przetrzymanie.
Uwaga !
Amnestia nie dotyczy osób, które oddały książki a nadal mają nieuregulowane opłaty !!! Te osoby mają możliwość wzbogacenia księgozbioru o nowości 🙂
Dziękujemy ! 🙂

Do zobaczenia w Bibliotece !