Biblioteka Główna

Tydzień Otwartego Dostępu – wydarzenia – 27 października (czwartek)

Szanowni Państwo.

W ramach obchodów Tygodnia Otwartego Dostępu 2022 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następujących wydarzeniach zaplanowanych na czwartek 27 października:

Lista wydarzeń:

  • Wojskowa Akademia Techniczna /godzina 12.00/ szkolenie online Otwarty dostęp w praktyce badacza oraz w Polityce Otwartego Dostępu w Wojskowej Akademii Technicznej. Szkolenie przybliży następujące zagadnienia: czym jest otwarty dostęp, dlaczego warto zapewniać otwarty dostęp do publikacji i danych badawczych, jak publikować w modelu otwartym oraz jak zarządzać danymi badawczymi. Szczególna uwaga poświęcona zostanie wytycznym zawartym w Polityce Otwartego Dostępu w WAT. Szkolenie poprowadzi Ewa Kasperska – specjalista ds. otwartej nauki, Pełnomocnik Rektora ds. Otwartego Dostępu. Link do szkolenia
  • Uniwersytet Szczeciński; Carsten Borchert, SciFlow GmbH, NFUSION – Entrepreneurs Network Freie Universität Berlin /godz. 14:00 – 15:00/ spotkanie online Simplify academic writing with SciFlow – save time writing a paper or a thesislink do spotkania; więcej szczegółów na stronie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zachęcamy do udziału w powyższych spotkaniach, jak również do zapoznania się z programem wydarzeń zaplanowanych przez OpenAIRE.