Biblioteka Główna

Web of Science i InCites w praktyce – webinaria

Szanowni Państwo!

Usprawnijcie każdy etap swojej podróży badawczej dzięki bezpłatnym poradom i wskazówkom ekspertów Clarivate

 

Nowe seminaria internetowe: Rankingi uniwersytetów i wykorzystanie danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi

 

Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej | Wtorek, 26 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET

W serwisie InCites Benchmarking & Analytics dostępna jest już nowa klasyfikacja Globalnego Rankingu Przedmiotów Akademickich (GRAS) – zwana GRAS Szanghajskim. Ta nowa klasyfikacja opiera się na mapowaniu kategorii Web of Science do 54 tematów akademickich zgodnie z metodologią GRAS.
Weźmy udział w sesji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można wykorzystać rozwiązania, dane i usługi Clarivate do wspierania strategii rankingów uniwersyteckich

Rejestracja

Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym | Środa, 27 kwietnia 2022 godz. 12:00-12:45 CET

Zarządzanie zbiorami bibliotecznymi to ciągły i stale zmieniający się proces.

Weźmy udział w webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc w zarządzaniu zbiorami i identyfikacji czasopism o największym znaczeniu dla Naszej instytucji.

Rejestracja

Web of Science i InCites w praktyce

 

Podstawy i obliczenia wskaźników Journal Impact Factor i Journal Citation Indicator | Piątek, 22 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET

Czy wiemy, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma? Czym się rożni wskaźnik Journal Citation Indicator?Poznajmy odpowiedzi na sesji z ekspertami Clarivate.

Rejestracja

Web of Science – tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha | Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 godz. 13:00-14:00 CET

Dowiedzmy się: co to jest i jak stworzyć raport cytowań, jak wyliczyć i analizować indeks H i jak zrobić raport cytowań na platformie Web of Science.

Rejestracja

Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów | Czwartek, 28 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET

Czy wiesz, jak obliczyć np. index h dla grupy autorów lub całego wydziału? Podczas sesji pokażemy, jak zagregować indywidualne wyniki dla ukazania całościowych rezultatów dla grupy autorów i ich analizy.

Rejestracja

Przygotowane webinaria Clarivate na żądanie

Niezależnie od tego, czy ominęli Państwo poprzednie webinaria potrzebujecie odświeżyć swą wiedzę, czy też czujecie, że potrzebujecie dodatkowych informacji na temat konkretnych narzędzi i funkcji produktów, szeroki wybór seminariów internetowych na żądanie może być doskonałym miejscem. Wybieramy swój język, filtrujemy według interesującego nas rozwiązania i oglądamy sesję w dowolnym miejscu i czasie.

Obejrzyj nasze webinaria na żądanie