Biblioteka Główna

Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych

Digital Science, część Holtzbrinck Publishing Group, do której należy m.in. Springer Nature i Macmillan Publishers zaprasza na webinarium:

‘Writefull – narzędzie do korekty tekstów naukowych’

Writefull został specjalnie zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.  Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. O wiele więcej niż ogólnodostępne narzędzia do sprawdzania gramatyki i pisowni, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, sugeruje brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Webinarium odbędzie się 11 maja b.r.  o godzinie 12:00, formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj.

Webinarium będzie w języku angielskim. Do zainteresowanych osób zostanie wysłane potwierdzenie uczestnictwa.

Nie mogą Państwo uczestniczyć? Mimo wszystko proszę o rejestrację, a po zakończeniu webinarium na Państwa adres e-mailowy zostanie wysłany link do nagrania.

Zapraszamy!!!