Biblioteka Główna

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Główna UTH w Radomiu kolejny raz włącza się w obchody święta czytelnictwa i bibliotek. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a jej głównym celem jest promowanie czytelnictwa, zwiększenie zainteresowania książką w szerokich kręgach społeczeństwa, podkreślenie roli bibliotek, przedstawienie korzyści płynących z czytania oraz uczestnictwa w życiu kulturalnym bibliotek.

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” to hasło promujące tegoroczny – XIX Tydzień Bibliotek, który potrwa od 8 do 15 maja. Hasło, zaproponowane przez Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego Tygodnia Bibliotek oraz uczestnictwa w wydarzeniach proponowanych przez Bibliotekę Główną UTHRad.