Biblioteka Główna w posiadaniu 5 voucherów uprawniających do deponowania danych badawczych w repozytorium MOST WIEDZY

Szanowni Państwo!

Pracownicy naukowi naszego Uniwersytetu otrzymali możliwość bezpłatnego zdeponowania swoich danych badawczych w repozytorium MOST WIEDZY.

Czym jest MOST WIEDZY ?

MOST WIEDZY to:

• repozytorium spełniające wszelkie wymogi stawiane przez NCN
  • miejsce, gdzie udostępnia się dane badawcze z rożnych dyscyplin zgodnie z zasadami FAIR
  • identyfikator DOI dla każdego datasetu umożliwiający jego łatwe odnalezienie, co pozytywnie wpływa na jego upowszechnienie (indeksowanie i cytowalność)
  • możliwość integracji datasetu z profilem naukowym, modułem publikacji czy też projektów
  • możliwość wybrania dla swojego datasetu jednej z licencji Creative Commons bądź nadania dowolnej innej licencji
  • merytoryczne wsparcie ze strony pracowników repozytorium

W repozytorium MOST WIEDZY mogą bezpłatnie deponować swoje dane badawcze naukowcy z największych pomorskich uczelni:

• Politechniki Gdańskiej (PG),
  • Uniwersytetu Gdańskiego (UG) i
  • Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed)
  • w przypadku naukowców z innych uczelni TYLKO posiadacze specjalnych Voucherów.

Aby móc skorzystać z tej oferty prosimy:

• skontaktować się z p.o. Dyrektora Biblioteki Głównej UTH, aby odebrać Voucher
  • założyć profil naukowy na portalu mostwiedzy.pl. Po zalogowaniu się na konto, dzięki specjalnemu linkowi załączonemu z Voucherem, użytkownik zostaje przekierowany do miejsca, gdzie może wprowadzić jednorazowy kod. Jednorazowy kod z Vouchera daje bezterminowe uprawnienia dowolnemu posiadaczowi konta w serwisie MOST Wiedzy.

Więcej informacji na temat MOSTU WIEDZY oraz instrukcja deponowania tutaj.

Serdecznie zapraszamy.