Dostęp do nowych baz na platformie EBSCOhost

Biblioteka Główna UTH informuje, że nasza uczelnia otrzymała dostęp do dodatkowych baz na platformie EBSCOhost, który potrwa do 22 maja 2021 roku!

MEDLINE Complete to największa dostępna baza pełnotekstowych czasopism medycznych. Baza zawiera około 2000 aktywnych pełnotekstowych Czasopism. Wśród nich są czasopisma pełnotekstowe bez okresu karencji o najwyższych statystykach użytkowania w indeksie MEDLINE. Baza MEDLINE Complete z archiwami artykułów pełnotekstowych począwszy od 1916 roku jest autorytatywnym narzędziem badawczym w zakresie literatury medycznej i zapewnia dostęp do informacji medycznych z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych. Baza indeksuje ponad 5.200 czasopism medycznych i biomedycznych według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings).

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) to baza zawierająca pełne teksty czasopism naukowych publikowanych przez kraje Europy centralnej i wschodniej. W ostatnim czasie baza została  wypuszczona na nowo z dwukrotnie większą liczbą pełnotekstowych czasopism. Zawiera zasoby naukowe z takich dziedzin jak ekonomia, historia, prawo czy STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Baza zawiera w sumie prawie 2000 tytułów z czego 364 w języku polskim.