Dostęp do nowych baz na platformie EBSCOhost

Biblioteka Główna UTH informuje, że nasza uczelnia otrzymała dostęp do dodatkowych baz na platformie EBSCOhost, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku!

MEDYCYNA

DynaMed to narządzie z zakresu medycyny opartej na dowodach, wspomagające podejmowanie decyzji klinicznych. Baza zawiera obiektywne analizy sporządzane przez światowej klasy specjalistów i ekspertów, którzy dokonują systematycznych przeglądów nowo opublikowanych artykułów i badań naukowych, w celu zweryfikowania ich jakości i zapewnienia dostępu do najbardziej aktualnych i wiarygodnych dowodów klinicznych. Zawartość bazy jest uaktualniana kilka razy dziennie.

DynaMed zapewnia szybki dostęp do przeglądów i rekomendacji, epidemiologii, diagnostyki, prognoz, kierunków leczenia dotyczących licznych schorzeń i chorób, symptomów, informacji o lekach, ich dawkowania, interakcji z innymi lekami. Baza zawiera m.in. opisy przypadków i rekomendacje, ilustracje i zdjęcia, wyselekcjonowaną zawartość Micromedex® Clinical Knowledge Suite, przeglądy ekspertów oraz specjalistyczną tematykę. DynaMed umożliwia również dostęp do tysięcy ilustracji i zdjęć dołączonych do opisów medycznych z możliwością ich przeszukiwania.

Narzędzie oferuje również Drug Interaction Checker, który pozwala na porównania wzajemnego oddziaływania na siebie leków.

PIELĘGNIARSTWO

CINAHL Complete jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.400 i zawiera ponad 5 miliona rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst około 1.400 czasopism indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku. Oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z ponad 1.500 czasopism.

REHABILITACJA

Rehabilitation & Sports Medicine Source to niezbędna baza dla rehabilitantów i fizjoterapeutów. Oferuje pełnotekstowe zasoby z zakresu medycyny sportu, czasopisma związane z rehabilitacją, a także książki elektroniczne, magazyny i publikacje branżowe. Zakres tematyczny to ortopedia, fizjologia, odżywianie, kultura fizyczna i pokrewne. Baza zawiera 140 recenzowanych tytułów, a łącznie ponad 400 różnych źródeł.

Rehabilitation Reference Center jest narzędziem z zakresu medycyny opartej na dowodach dla studentów, lekarzy oraz specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Zawartość bazy obejmuje ponad 800 przeglądów klinicznych, informacje o prawie 100 instrumentach badawczych i ponad 11.700 lekach, około 11.800 obrazów ćwiczeń, około 3.000 tematów z zakresu edukacji pacjentów, encyklopedie i wiele innych danych. Tematyka bazy obejmuje fizykoterapię, terapię zajęciową i logopedię. Zawartość bazy jest uaktualniana co tydzień. Przeglądy kliniczne zawierają najlepsze dostępne dowody naukowe zebrane w procesie systematycznej wnikliwej obserwacji i monitoringu. Wszystkie przeglądy kliniczne są pisane i recenzowane przez zespół EBSCO składający się z zawodowych terapeutów. Każdy przegląd zawiera: ocenę i plan opieki, przyczyny i czynniki ryzyka, docelowe rezultaty i pomiary, badania, utrzymanie stanu zdrowia i zapobieganie, ogólne przeciwwskazania i środki ostrożności.