Dostęp do zasobów biblioteki cyfrowej Association for Computing Machinery

Biblioteka Główna UTH informuje, że w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 i przejściem wielu naukowców na pracę zdalną Association for Computing Machinery otworzyło zasoby swojej biblioteki cyfrowej dla wszystkich użytkowników.

Zawartość kolekcji to głównie informatyka w wielu aspektach.

Dostęp możliwy jest ze strony: https://dl.acm.org/

ACM Digital Library jest zbiorem prestiżowych czasopism oraz magazynów zajmujących się zarówno teorią jak i praktycznym zastosowaniem komputerów, elektroniki, elektryki i telekomunikacji. ACM informuje o najnowszych rozwiązaniach oraz trendach z różnych obszarów informatyki. Baza została stworzona przez Association for Computing Machinery (ACM) – największe na świecie towarzystwo naukowo-edukacyjne z dziedziny informatyki. ACM Digital Library to pakiet online, który zawiera wszystkie materiały opublikowane przez ACM od 1954 roku. Obejmuje ponad 420 000 artykułów pełnotekstowych, między innymi: czasopisma naukowe, materiały konferencyjne, magazyny, materiały grup dyskusyjnych zajmujących się wybranymi tematami (Special Interest Groups – SIG).

Zapraszamy do korzystania z bazy bez ograniczeń do końca czerwca 2020 roku !