Dostęp testowy do baz danych

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do nowych baz.
Dostęp będzie aktywny:
Nomos eLibrary oraz VDI Verlag-eLibrary – do 15 lipca b.r.
ASME Digital Collection – do 6 lipca b.r.

Nomos eLibrary zapewnia łatwy dostęp do wybitnych publikacji naukowych czołowych wydawców Nomos, Academia, CH Beck, Ergon, Facultas, Kommunal- und Schul-Verlag, Psychosozial, Reimer, Velbrück i Wallstein. Obszary tematyczne obejmują prawo, politykę, ekonomię, media i  komunikację, historię, socjologię, badania edukacyjne, kulturoznawstwo, studia europejskie, nauki o zdrowiu, filozofię i religię .

VDI Verlag-eLibrary

VDI Verlag-eLibrary zapewnia inżynierom wiedzę na temat wysokiej jakości treści technicznych VDI Verlag i VDI Fachmedien. Wśród nich znajduje się jedenaście renomowanych czasopism specjalistycznych obejmujących takie tematy jak inżynieria lądowa, budownictwo / produkcja, logistyka, energia i środowisko, tygodnik VDI nachrichten oraz ponad 300 ebooków z serii VDI -berichte i raporty postępów VDI. Raporty VDI zapewniają aktualną wiedzę inżynierską i najnowsze wyniki badań. Aktualne rozprawy o postępie technicznym są publikowane w 23 seriach jako raporty postępów VDI.

ASME Digital Collection jest organizacją non-profit skupiającą specjalistów w zakresie inżynierii mechanicznej i prowadzącą działalność edukacyjną, certyfikacyjną i normalizacyjną. Oprócz inżynierii mechanicznej ASME (American Society of Mechanical Engineers) obejmuje szeroki zakres dyscyplin inżynierskich.

ASME Digital Collection zawiera:
    – 33 czasopisma ASME od 1959 do chwili obecnej
    – materiały konferencyjne ASME od 2000 r. do chwili obecnej oraz wybrane materiały od 1955 r.
    – książki elektroniczne ASME od 1993 r. do chwili obecnej oraz wybrane tytuły od 1944 r.
    – kolekcje tematyczne ASME pozwalają na szybki dostęp do treści publikowanych przez ASME na interesujące tematy.

Dostęp możliwy w sieci UTH oraz z komputerów domowych dla posiadaczy aktywnych kont e–mail w domenach uthrad.pl oraz student.uthrad.pl