EBSCO – MLA International Bibliography with Full Text – dostęp testowy

Biblioteka Główna UTH informuje, że nasza uczelnia otrzymała dostęp testowy do bazy
MLA International Bibliography with Full Text na platformie EBSCOhost,
który potrwa do 31 stycznia 2023 r.

MLA International Bibliography with Full Text to najpełniejszy indeks badań nad językiem, literaturą, lingwistyką, retoryką i kompozycją, folklorem i filmem, z pełnotekstowymi wersjami ponad 1000 czasopism, w tym wieloma wiodącymi publikacjami w tych dziedzinach. Opracowana przez Modern Language Association (MLA) bibliografia o zasięgu międzynarodowym obejmuje publikacje naukowe od początku XX wieku do chwili obecnej, w tym artykuły z czasopism, książki, artykuły w książkach, serie, tłumaczenia, wydania naukowe, strony internetowe i dysertacje. Baza danych zawiera również MLA Directory of Periodicals oraz MLA Thesaurus, zastrzeżony, możliwy do przeszukiwania zbiór tysięcy terminów tematycznych oraz nazwisk używanych do indeksowania bibliografii.