Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | KWIECIEŃ 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Aby umożliwić Państwu lepiej zaplanować dzień pracy i w gąszczu obowiązków znaleźć czas na szkolenia EBSCO, przy opisach podaliśmy przybliżony czas trwania sesji.

SZKOLENIA W KWIETNIU
 

Bazy EBSCO dla psychologów
Data: wtorek, 13 kwietnia 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)

REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów udostępnianych przez American Psychological Association. Zestaw baz danych APA zapewnia bogatą kolekcję indeksowych i pełnotekstowych źródeł obejmujących pełne spektrum psychologii i dziedzin pokrewnych. Treści wykraczają daleko poza nauki behawioralne i obejmują medycynę, biznes, filozofię i inne. Podczas szkolenia przybliżymy zasób baz APA PsycArticles®, APA PsycInfo®, APA PsycTests® oraz APA PsycBooks®, a praktyczny warsztat oprzemy na licznych przykładach aktualnych zagadnień.

Jak korzystać z e-książek EBSCO?
Data: środa, 14 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (45 minut)

REJESTRACJA
Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Business Source Ultimate – badania z zakresu zarządzania i biznesu zaczynają się tutaj!
Data: czwartek, 15 kwietnia 2021
Godzina: 14:30 (50 minut)

REJESTRACJA
Sesja poświęcona Business Source Ultimate – bogatej bazie recenzowanych artykułów z obszaru biznesu, zarządzania i finansów. Na wielu przykładach wyszukiwania pokażemy, jak przeprowadzić wyszukiwanie analiz SWOT, raportów krajowych, popularnych magazynów biznesowych, profili firm i nie tylko.

Zasoby EBSCO z zakresu socjologii
Data: wtorek, 20 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (45 minut)

REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z socjologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Sociology Source Ultimate, SocINDEX with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

Jak najlepiej wykorzystać ograniczenia, rozszerzenia i fasety na EBSCOhost
Data: środa, 21 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (40 minut)

REJESTRACJA
Przegląd najważniejszych opcji pozwalających zawęzić i doprecyzować wyniki otrzymane podczas wyszukiwania za pośrednictwem platformy EBSCOhost. Przyjrzymy się opcjom tj.: wybór trybu wyszukiwania, wyszukiwanie w pełnym tekście, dostosowanie języka, daty publikacji, tematyki, tytułu publikacji i wiele innych.

Poznaj EconLit with Full Text
Data: poniedziałek, 26 kwietnia 2021
Godzina: 14:00 (50 minut)

REJESTRACJA
Sesja poświęcona bazie EconLit, która oferuje dostęp do setek pełnotekstowych czasopism z zakresu ekonomii, w tym publikacji wydawanych przez American Economic Association. Poza szczegółowym opisem bazy, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z licznymi przykładami wyszukiwań tematycznych związanymi z aktualnymi trendami i zagadnieniami.

DynaMed: narzędzie oparte na dowodach medycznych ułatwiające podejmowanie decyzji przy boku pacjenta
Data: środa, 28 kwietnia 2021
Godzina: 10:30 (60 minut)

REJESTRACJA
Szkolenie dedykowane narzędziu DynaMed, które zostało stworzone z myślą o lekarzach i studentach medycyny, aby dostarczyć im szybko i intuicyjnie odpowiedzi na kliniczne pytania.

Jak kupować książki za pomocą e-księgarni EBSCOhost Collection Manager?
Data: czwartek, 29 kwietnia 2021
Godzina: 12:30 (30 minut)

REJESTRACJA
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonamy przeglądu najważniejszych funkcji oraz pokażemy krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania należy kliknąć link sesji dostępny w potwierdzeniu rejestracji i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Przy korzystaniu z narzędzia WebEx po raz pierwszy, system zostanie pobrany na Twój komputer. Istotne jest podłączenie opcji audio, aby móc usłyszeć prowadzącą.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj: