Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | MARZEC 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Aby umożliwić Państwu lepiej zaplanować dzień pracy i w gąszczu obowiązków znaleźć czas na szkolenia EBSCO, przy opisach podaliśmy przybliżony czas trwania sesji.

SZKOLENIA W MARCU

 

Lista publikacji AZ w nowej odsłonie

Data: czwartek, 4 marca 2021
Godzina: 11:00 (40 minut)

REJESTRACJA
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ. Przyjrzymy się, jak wyszukiwać czasopisma i książki w zasobach biblioteki, jak korzystać z dostępnych ograniczników oraz sprawdzać dostępność tytułów.

Jak korzystać z tezaurusa haseł kontrolowanych na platformie EBSCOhost?

Data: piątek, 5 marca 2021
Godzina: 10:30 (45 minut)

REJESTRACJA
Sesja dedykowana wyszukiwaniu w oparciu o hasła pochodzące z tezaurusa dziedzinowego. Pokażemy różnice w wynikach wyszukiwania z wykorzystaniem tezaurusa w porównaniu z używaniem słów pochodzących z języka naturalnego.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

Data: wtorek, 9 marca 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)

REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Moje pierwsze spotkanie z wyszukiwarką naukową EDS

Data: środa, 10 marca 2021
Godzina: 13:00 (60 minut)

REJESTRACJA
Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

Micro session: indywidualne konto Moje EBSCOhost

Data: piątek, 12 marca 2021
Godzina: 10:30 (40 minut)

REJESTRACJA
Praktyczna sesja dedykowana tworzeniu indywidualnego konta na platformie EBSCOhost. Po sesji uczestnicy będą wiedzieli, jak założyć darmowe konto na platformie i jakie korzyści z tego płyną.

Narzędzia EBSCOhost przydatne przy pisaniu pracy magisterskiej

Data: wtorek, 16 marca 2021
Godzina: 14:30 (60 minut)

REJESTRACJA
Szkolenie stworzone z myślą o studentach przygotowujących się do pisania pracy magisterskiej. Podczas tej praktycznej sesji opowiemy, jak w efektywny sposób korzystać z funkcji dostępnych na platformie EBSCOhost tj.: zapisywanie artykułów do chmury do Google Drive, cytowanie artykułu, zapisywanie historii wyszukiwania, tworzenie i korzystanie z osobistego konta Moje EBSCOhost, zapisywanie wyników do folderu, tworzenie powiadomień, eksportowanie danych bibliograficznych do programów typu Zotero, Mendeley, EndNote.

Micro session: zastosowanie trybów wyszukiwania w EBSCOhost

Data: czwartek, 18 marca 2021
Godzina: 10:30 (30 minut)

REJESTRACJA
Podczas tego szkolenia przyjrzymy się różnym sposobom przeprowadzania wyszukiwania przy użyciu czterech trybów wyszukiwania dostępnych na platformie EBSCOhost. Jest to ważne, ponieważ zmiana trybu wyszukiwania może sprawić, że wyniki będą jeszcze trafniejsze i bardziej precyzyjne. Przyjrzymy się również, jak połączyć tryb wyszukiwania z rozszerzeniami, takimi jak Zastosuj powiązane słowa, oraz z ogranicznikami, takimi jak Pełny tekst lub Typ publikacji.

Poznaj Academic Research Source – bogatą bazę czasopism i e-książek

Data: poniedziałek, 22 marca 2021
Godzina: 14:00 (60 minut)

REJESTRACJA
Szkolenie dedykowane bazie Academic Research Source, dzięki której uzyskasz dostęp do ponad 5.300 czasopism oraz licznych wartościowych książek elektronicznych. Podczas szkolenia dowiesz się jak wyszukiwać artykuły z czasopism oraz e-książki w bazie, jak również poznasz rozwiązania umożliwiające korzystanie z tych materiałów offline.

Poznaj Central & Eastern European Academic Source™!

Data: środa, 24 marca 2021
Godzina: 12:30 (60 minut)

REJESTRACJA
Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest już dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych.

Zasoby EBSCO dla nauk medycznych

Data: czwartek, 25 marca 2021
Godzina: 11:00 (60 minut)

REJESTRACJA
Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO przydatnych dla medycyny i kierunków związanych z naukami o zdrowiu. Oprócz omówienia zawartości baz danych, takich jak MEDLINE® CompleteCINAHL® Complete oraz Dentistry & Oral Sciences Source™ zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania źródeł na platformie EBSCOhost.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Jak dołączyć do sesji?
Około 10 minut przed rozpoczęciem spotkania należy kliknąć link sesji dostępny w potwierdzeniu rejestracji i postępować zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Przy korzystaniu z narzędzia WebEx po raz pierwszy, system zostanie pobrany na Twój komputer. Istotne jest podłączenie opcji audio, aby móc usłyszeć prowadzącą.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio, dostępny jest tutaj: