Biblioteka Główna

Szkolenia EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | PAŹDZIERNIK 2021

Zapraszamy do udziału w dostępnych bezpłatnie, otwartych szkoleniach online w języku polskim. Podczas sesji nasi trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach. Aby umożliwić Państwu lepiej zaplanować dzień pracy i w gąszczu obowiązków znaleźć czas na szkolenia EBSCO, przy opisach podaliśmy przybliżony czas trwania sesji.

SZKOLENIA W PAŹDZIERNIKU

 

Poznaj Education Source™

Data: 7.10.2021 | Godzina: 10:00 (45 minut) REJESTRACJA

Education Source to bogata pełnotekstowa naukowa baza danych przeznaczona dla studentów, profesjonalistów i nauczycieli. Zapewnia pełny tekst, indeksy i streszczenia tysięcy czasopism edukacyjnych, książek i materiałów konferencyjnych związanych z edukacją. Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy treści oparte na prawdziwych przykładach wyszukiwania.

Źródła EBSCO z zakresu muzykologii

Data: 8.10.2021 | Godzina: 10:00 (40 minut) REJESTRACJA

Podczas sesji dokonamy przeglądu najważniejszych zasobów EBSCO, które są przydatne dla studentów kierunków związanych z muzykologią. Poza omówieniem treści baz (tj. Music Index™ with Full TextRILM Abstracts of Music Literature with Full Text) zaprezentujemy dostępne e-książki o podobnej tematyce. Sesja zakończy się warsztatem wyszukiwania na platformie EBSCOhost.

Wyszukiwanie w pełnotekstowych zasobach CABI

Data: 12.10.2021 | Godzina: 12:00 (45 minut) REJESTRACJA

Sesja poświęcona zasobom CABI dostępnym w ramach konsorcjum. CABI jest organizacją non-profit oferującą dostęp do literatury z zakresu rolnictwa, weterynarii, hodowli zwierząt i roślin, nauki o środowisku, leśnictwa. Podczas sesji omówimy dostęp do bazy CAB Abstracts oraz zasobów pełnotekstowych, które zostały dodane do oferty w 2021 r.: CAB® eBooks, CAB® ReviewsDistribution Maps of Plant Pests, Distribution Maps of Plant Diseases, Descriptions of Fungi & Bacteria. Szkolenie poparte licznymi praktycznymi przykładami wyszukiwania.

Jak korzystać z e-książek EBSCO?

Data: 13.10.2021 | Godzina: 10:00 (40 minutes) REJESTRACJA

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się:
– jak korzystać z e-książek online
– jak pobierać e-książki w całości oraz we fragmentach
– jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach

Przegląd narzędzi EBSCO®host przydatnych w pracy badawczej

Data: 15.10.2021 | Godzina: 10:30 (60 minut) REJESTRACJA

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji dokonamy przeglądu funkcji tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwać z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Poznaj Legal Source™

Data: 19.10.2021 | Godzina: 10:00 (45 minut) REJESTRACJA

Legal Source to bogata pełnotekstowa naukowa baza danych przeznaczona dla studentów prawa. Zapewnia pełny tekst, indeksy i streszczenia tysięcy czasopism z zakresu prawa administracyjnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa własności intelektualnej, prawa ubezpieczeniowego, patentów i znaków towarowych, papierów wartościowych, prawa podatkowego, regulacji handlowych i wiele innych. Podczas tej sesji omówimy zasób bazy oraz pokażemy treści oparte na prawdziwych przykładach wyszukiwania.

Wyszukiwanie zaawansowane dla bardziej wymagających użytkowników

Data: 20.10.2021 | Godzina: 14:30 (60 minut) REJESTRACJA

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Przyjrzymy się jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Poznaj Central & Eastern European Academic Source™!

Data: 25.10.2021 | Godzina: 11:30 (40 minut) REJESTRACJA

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) jest just dostępna! Ta multidyscyplinarna i wielojęzyczna baza danych obejmuje wiele dziedzin, w tym biznes, ekonomię, historię, STEM i prawo. Obecnie zawiera ponad 1940 tytułów czasopism. Podczas tej sesji przyjrzymy się zawartości, a także praktycznym przykładom wyszukiwania pokazującym moc i wyjątkowość tej nowej bazy danych.

Wyszukiwarka naukowa EDS: przegląd opcji wyszukiwania

Data: 26.10.2021 | Godzina: 10:00 (60 minutes) REJESTRACJA

Wyszukiwarka naukowa EBSCO Discovery Service™ dla początkujących. Na kilkunastu przykładach pokażemy jak działa wyszukiwarka, jakie materiały tam znajdziemy, w jaki sposób wyświetlane są wyniki wyszukiwań, jak doprecyzować wyszukiwanie wykorzystując dostępne ograniczniki.

KONTAKT:

Biuro EBSCO w Warszawie | E-mail: kontakt@ebsco.com | telefon: +22 745 11 05

Urszula Nowicka | Trener EBSCO | E-mail: unowicka@ebsco.com | telefon: (+48) 505 333 058

Szkolenia EBSCO

Jak to działa?
Sesje online odbywają się na platformie ZOOM. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystujemy zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

PRZEWODNIK:
Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium dostępny jest tutaj: