Weź udział w bezpłatnym webinarium Taylor & Francis: Publikowanie badań medycznych w czasopismach akademickich

Seria webinariów Taylor & Francis 2021

Publikowanie badań medycznych w czasopismach akademickich

6 października 2021 | 10:00-11:30

O webinarium

Włącz się do dyskusji i weź udział w webinarium przygotowanym przez Taylor & Francis specjalnie dla bibliotekarzy i naukowców rozpoczynających karierę naukową z instytucji z Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Zapoznaj się z obecnym krajobrazem publikacji akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem badań medycznych. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany opublikowaniem swojej pierwszej pracy w jednym z prestiżowych czasopism Taylor & Francis, czy też chciałbyś dowiedzieć się więcej o wpływie publikowania, weź udział w tej sesji.

*Udział w webinarium jest bezpłatny

Tematy spotkania:

•  Jak wybrać odpowiednie czasopismo?
  • Opcje otwartego dostępu
  • Przygotowywanie manuskryptów do złożenia i ich korekta
  • Zatwierdzenie etyczne i wytyczne dotyczące raportowania
  • Udostępnianie danych i licencjonowanie
  • Procesy wzajemnej weryfikacji
  • Główne powody odrzucenia
  • Sesja pytań i odpowiedzi, na każdy z poruszanych tematów.

Prelegentki
  • Zoe Kenney
    Redaktor inicjująca ds. czasopism z dziedziny medycyny i zdrowia w Taylor & Francis
  • Emma Huck