Tydzień Otwartego Dostępu – wydarzenia – 24 października (poniedziałek)

Szanowni Państwo.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń organizowanych w poniedziałek 24 października w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Otwartego Dostępu. Zachęcamy do udziału w  bezpłatnych spotkaniach online, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem otwartości w nauce. Od poniedziałku 24 października będziemy informowali Państwa z jednodniowym wyprzedzeniem o wydarzeniach zaplanowanych na kolejne dni.

Lista wydarzeń 24 października (poniedziałek):

• Platforma Otwartej Nauki, Nauka o klimacie / godzina 19.00 / spotkanie online Im więcej wiedzy, tym więcej możliwości. Dlaczego potrzebujemy otwartej nauki?  Spotkanie na temat otwartej nauki w badaniach dotyczących klimatu i sprawiedliwości klimatycznej organizowane przez Platformę Otwartej Nauki i Naukę o Klimacie. W spotkaniu udział wezmą dr Natalia Gruenpeter (Platforma Otwartej Nauki, ICM UW), dr hab. Katarzyna Jasikowska (Instytut Socjologii UJ, klimatUJ), dr Aleksandra Kardaś (Nauka o klimacie). Rozmowę poprowadzi Szymon Bujalski. Transmisja dostępna będzie na profilach organizatorów: Nauka o klimacie i Platforma Otwartej Nauki.
  • Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej /godzina 11.00/szkolenie online Programy publikowania otwartego WBN.  Webinarium współorganizowane z Wirtualną Biblioteką Nauki, ICM UW. Szkolenie poprowadzi dr Paweł Grochowski – pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Link do szkolenia.
  • Uniwersytet Szczeciński; Marija Maksimovic, Institutional Partnerships Department at MDPI, Serbia /godz. 9:00 – 10:00/ spotkanie online Open Science/Open Data/Open Research; link do spotkania; więcej szczegółów na stronie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych spotkaniach.