Biblioteka Główna

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Szanowni Państwo !

 

Miło nam poinformować, że Biblioteka Główna UTH w Radomiu włącza się w tym roku w święto czytelnictwa i bibliotek – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolska akcja organizowana od wielu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a jej głównym celem jest promowanie czytelnictwa, zwiększenie zainteresowania książką w szerokich kręgach społeczeństwa, podkreślenie roli bibliotek, przedstawienie korzyści płynących z czytania oraz uczestnictwa w życiu kulturalnym bibliotek.

 „Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło promujące tegoroczny – XVIII Tydzień Bibliotek, który potrwa od 8 do 15 maja. Autorką hasła jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. „Znajdziesz mnie w bibliotece” to wielowątkowe, wielozdarzeniowe hasło, które można umieścić na różnorodnych płaszczyznach dnia codziennego. Nawiązuje także do bieżącej sytuacji. Po czasie ścisłej izolacji i przebytej kwarantanny w dobie pandemii następuje czas wyjścia do stref społecznych i kulturalnych, środowisk i instytucji kultury. Hasło to można odnieść zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej jak i  do działalności bibliotek online, do ich cyfrowych zasobów dzięki technologiom informacyjnym.

W ramach tego wydarzenia będziemy publikować dla Państwa na naszej stronie www i fb ciekawe informacje dotyczące Biblioteki Głównej i nie tylko.

Więcej szczegółów już wkrótce…

Serdecznie zapraszamy!