Biblioteka Główna

Tydzień Otwartego Dostępu – wydarzenia – 25 października (wtorek)

Szanowni Państwo.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą wydarzeń zaplanowanych na wtorek 25 października w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Otwartego Dostępu. Zachęcamy do udziału w  bezpłatnych spotkaniach online, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematem otwartości w nauce. 

Lista wydarzeń 25 października (wtorek):

  • Wojskowa Akademia Techniczna /godzina 10.00/ szkolenie online Otwarty dostęp w praktyce badacza oraz w Polityce Otwartego Dostępu w Wojskowej Akademii Technicznej. Szkolenie przybliży następujące zagadnienia: czym jest otwarty dostęp, dlaczego warto zapewniać otwarty dostęp do publikacji i danych badawczych, jak publikować w modelu otwartym oraz jak zarządzać danymi badawczymi. Szczególna uwaga poświęcona zostanie wytycznym zawartym w Polityce Otwartego Dostępu w WAT. Szkolenie poprowadzi Ewa Kasperska – specjalista ds. otwartej nauki, Pełnomocnik Rektora ds. Otwartego Dostępu. Link do szkolenia
  • Uniwersytet Szczeciński; Marija Maksimovic, Institutional Partnerships Department at MDPI, Serbia /godz. 9:00 – 10:00/ spotkanie online Future of Open Access, link do spotkania; więcej szczegółów na stronie Uniwersytetu Szczecińskiego.

Zachęcamy do udziału w powyższych spotkaniach jak również do zapoznania się z programem wydarzeń zaplanowanych przez OpenAIRE .

Listę wydarzeń zaplanowanych na środę 26 października wraz z aktywnymi linkami udostępnimy na naszej stronie z jednodniowym wyprzedzeniem.