Biblioteka Główna

WEBINARIA EBSCO | Szkolimy w domu | Nowe tematy w Marcu

Szkolenia od dziś do końca miesiąca: 

Zabezpieczenia DRM – czym są i jak wpływają na jakość korzystania z e-książek EBSCO? – szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka

CAB Abstracts na platformie EBSCOhost – szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka

NOWE: Jak umożliwić studentom dostęp zdalny do baz EBSCO oraz promować zasoby online?
Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie panel administracyjny, gdzie znajdą Państwo loginy i hasła do dostępu zdalnego. Pokażemy, gdzie znaleźć materiały do promocji baz przygotowane przez EBSCO. Zależy nam również na krótkiej dyskusji, dzięki której będziemy mogli lepiej poznać aktualne realia i Państwa potrzeby w momencie zamknięcia uczelni i bibliotek (szczególnie z zakresie szkoleń online).

NOWE: Bazy EBSCO dla studentów nauk humanistycznych
Udział w szkoleniu pozwoli lepiej zapoznać się z ofertą baz EBSCO dostępnych w ramach licencji krajowej, dzięki którym studenci nauk humanistycznych będą mogli dokończyć swoje prace licencjackie lub magisterskie, w chwili gdy dostęp do aktualnej literatury drukowanej jest znacznie ograniczony.

NOWE: Bazy EBSCO dla studentów nauk ścisłych
Udział w szkoleniu pozwoli lepiej zapoznać się z ofertą baz EBSCO dostępnych w ramach licencji krajowej, dzięki którym studenci nauk ścisłych będą mogli dokończyć swoje prace licencjackie lub magisterskie, w chwili gdy dostęp do aktualnej literatury drukowanej jest znacznie ograniczony.

NOWE: DynaMed – narzędzie zapewniające szybkie i praktyczne odpowiedzi na kliniczne pytania
Uczestnicy dowiedzą się jak praktycznie korzystać z opartego na dowodach medycznych narzędzia DynaMed.

NOWE: Jak epidemia COVID19 wpłynie na globalną ekonomię, czyli o zasobie Business Source Ultimate
Odpowiedzi poszukamy wykorzystując zasób bazy Business Source Ultimate, która jest dostępna w ramach licencji krajowej EBSCO.

NOWE: Wyszukiwarka naukowa EDS od strony użytkownika
Podczas szkolenia przyjrzymy się wyszukiwarce naukowej pod kątem tego, co widzi użytkownik. Podjęte zostaną zagadnienia jak: ranking trafności, ograniczanie listy wyników, wzmianki encyklopedyczne, wyszukiwanie publikacji.

APA PsycTherapy – baza nagrań z psychoterapii z udziałem znanych terapeutów – szkolenie poprowadzi Urszula Nowicka

Zalecamy, aby uczestnicy dołączali do nas na 10 minut przed każdą sesją, aby upewnić się, że połączenie jest możliwe i stabilne. Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio jest dostępny tu.

Opisy szkoleń EBSCO Polska, które proponujemy w marcu znajdą Państwo NA BLOGU.