Biblioteka Główna

Wiosenna seria webinariów Elsevier Online Training Hub

Wiosenna seria webinariów Elsevier Online Training Hub

 

W związku z obecną sytuacją w Ukrainie Elsevier zdecydował o przełożeniu zaplanowanych webinarów do 15 marca (włącznie). W miarę rozwoju sytuacji harmomogram może ulegać zmianom, o czym będziemy Państwa informować.
 

Biblioteka Główna zaprasza na serię webinariów Elsevier, które rozpoczynają się już 1 marca. Zaplanowano spotkania na temat danych badawczych oraz publikowania w modelu open acces. Poruszone zostaną też istotne zagadnienia związane z efektywnym wykorzystaniem Scopus, SciVal i ScienceDirect.

  • 1 marca 2022, godz. 11.30 Scopus: kryteria oraz proces oceny czasopism ZAREJESTRUJ SIĘ

Celem webinarium jest przedstawienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny czasopism w bazie Scopus. Poznasz kryteria minimalnej dowiesz się więcej o ocenie merytorycznej.

  • 15 marca 2022, godz. 11.30 Scopus, SciVal i rankingi: co warto wiedzieć ZAREJESTRUJ SIĘ

Jeżeli interesują cię rankingi i ich wskaźniki, a zarazem obszar ten wydaje ci się skomplikowany, dołącz do nas, aby poznać funkcjonalności ułatwiające pracę z tą materią.

  • 12 kwietnia 2022, godz. 11.30 Dane – siła napędowa analiz i strategii ZAREJESTRUJ SIĘ

Poza badaniami podstawowymi, dane Scopus mogą być analizowane w celu uzyskania głębszego wglądu w ekosystem badawczy.

Poznaj bogactwo pełnotekstowej bazy ScienceDirect i dowiedz się, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Odkryj potencjał ScienceDirect i sprawdź, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.

  • 10 maja 2022, godz. 11.30 Nowe funkcjonalności w bazie Scopus i narzędziu SciVal ZAREJESTRUJ SIĘ

Bądź na bieżąco z najnowszymi ulepszeniami Scopus i SciVal!

  • 24 maja 2022, godz. 11.30 Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych ZAREJESTRUJ SIĘ

Celem webinarium jest omówienie podstawowych pojęć związanych z otwartym dostępem (Open Access), jak również dyskusja na temat szczegółów umów transofrmacyjnych w firmie Elsevier.

Więcej informacji o szkoleniach i możliwość wyboru innych webinariów znajdują się TUTAJ

Zapraszamy!