W dniu 13 października 2023 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej (hol I piętro) została otwarta wystawa zatytułowana
“Bezpieczeństwo pracy. Historia, która trwa”

Jej organizatorami są: Wydział Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, Ogólnopolskie
Stowarzyszenie Pracowników i Służb BHP oddział w Radomiu i Biblioteka Uniwersytecka.
Patronat honorowy: J.M Rektor Uniwersytetu Radomskiego prof. dr. hab. Sławomir I. Bukowski

Pomysłodawcy wystawy zaprezentowali zmiany w funkcjonowaniu służb bhp na przestrzeni ostatnich 70 lat. Oficjalnie od 1953 roku w Polsce usankcjonowano funkcjonowanie służb bhp. To zdecydowanie wystarczająco długi okres, aby móc przedstawiać go jako historię, w której następujące zmiany pozwoliły na doskonalenie tej tak ważnej dziedziny. Wnoszące to rosnącą świadomość oraz nowe technologie zapewniające bezpieczeństwo pracy na wyższym poziomie, niwelując tym samym liczbę wypadków przy pracy o 75% tylko w ostatnich 20 latach. W tym czasie nastąpiła diametralna zmiana w rozumieniu  kategorii bhp, gdzie jej tradycyjne pojmowanie zastąpione jest budowaniem kultury bezpieczeństwa.

Ekspozycja została podzielona na witryny tematyczne między innymi w zakresie prowadzenia szkoleń, środków ochrony, plakatów promujących a także innych narzędzi wspomagających bezpieczeństwo pracy. Wystawa zawiera w sobie przykładowe miejsca pracy pracowników służb bhp, oraz odzież ochronną i sprzęt przyporządkowany do danej dziedziny zawodowej. W ekspozycji odnajdziemy również prace plastyczne, przedstawiające bezpieczeństwo pracy widziane oczami studentów i dzieci. Podkreślenia wymaga interaktywny charakter wystawy oraz szerokie spektrum przedstawienia tak ważnego dla nas zagadnienia jakim jest bezpieczeństwo pracy zmieniają swoje oblicze na przestrzeni lat.
Wystawa pozwala na zbudowanie własnej świadomości, jaką drogę pokonać musiały służby bhp aby wspierać pracodawców w zakresie doskonalenia warunków pracy, jak ogromne znaczenie ma ich kontrola i doradztwo. Ekspozycję można podziwiać do końca 2023 roku.