Uroczystość nadania imienia Stanisława Zielińskiego Czytelni Książek i Czasopism

13 marca 2023 roku w Bibliotece Głównej UTH odbyła się uroczystość nadania imienia Stanisława Zielińskiego Czytelni Książek i Czasopism oraz otwarcie wystawy poświęconej Patronowi.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy Biblioteki Głównej UTH przy współpracy z Powiatowym Instytutem Kultury w Iłży. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego prof. dr hab. Sławomir Bukowski i Starosta radomski Waldemar Trelka.

O akcent muzyczny podczas uroczystości zadbało Koło Gospodyń Wiejskich „Mąkosiaki” (gmina Jastrzębia).

Uroczystości nadania imienia odbyła się w pierwszą rocznicę  śmierci Stanisława Zielińskiego, który był wybitnym radomskim regionalistą, autorem licznych publikacji o Radomiu i regionie, propagatorem lokalnej historii, bibliofilem, twórcą biblioteki Wyższej Szkoły Inżynierskiej (obecnie UTH w Radomiu) oraz wieloletnim pracownikiem Muzeum Wsi Radomskiej. Zmarł 13 marca 2022 r.

Wydarzeniu towarzyszyły lokalne media,  a ich relacja z uroczystości została zamieszczona w linkach poniżej: