Akcja ŻONKILE 2023

logo - plansza

19 kwietnia br. Biblioteka Główna UTH wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Inicjatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, a tegoroczne, jedenaste już obchody odbyły się pod hasłem „Łączy nas pamięć”.

W ramach tego wydarzenia każda osoba, która odwiedziła naszą Bibliotekę otrzymała żółty, papierowy żonkil-symbol Powstania.

Dodatkowo w tym dniu odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomiu, którzy wzięli udział w lekcji historii zorganizowanej przez pracownika naszej biblioteki Panią Magdalenę Szwagierek. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Muranów-Dzielnica Północna” oraz sami wycięli i wykonali ponad 100 żonkili.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiej relacji z wydarzenia jednej z uczennic, a także do obejrzenia zdjęć zamieszczonych poniżej.