International Love Data Week 2024

Love Data Week

W dniach 12-16 lutego 2024 odbędzie się  Love Data Week – międzynarodowe święto danych badawczych, tym razem pod hasłem “My Kind of Data”. Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach, webinariach, prezentacjach i warsztatach, lista tematów dostępna jest  pod tym adresem.
Wśród wydarzeń polskojęzycznych szczególnie polecamy webinarium organizowane przez Narodowe Centrum Nauki zatytułowanePolskie infrastruktury i usługi w obszarze zarządzania danymi badawczymi, które odbędzie się 14 lutego w godzinach od 12:00 do 14:30. Będzie można wysłuchać m.in. prezentacji, przybliżającej oferowane przez ICM UW usługi związane z danymi badawczymi.

Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronach NCN oraz w mediach społecznościowych PON.

Link do zaproszenia

Agenda:

• 12:00 – 12:05 Wprowadzenie
  • 12:05 – 12:20 EOSC: Zarządzanie danymi badawczymi w Europie
    dr Aneta Pazik-Aybar
    odpowiedzialna w Narodowym Centrum Nauki za kwestie związane z otwartą nauką.
  • 12:20 – 12:35 Centrum Technologii Językowych CLARIN-PL – otwarta infrastruktura naukowa dla europejskich badaczy
    dr hab. inż. Maciej Piasecki, prof
    . PW w ramach Katedry Sztucznej Inteligencji Politechniki Wrocławskiej.
  • 12:35 – 12:50 Infrastruktura obliczeniowa PLGrid dla wsparcia polskich badań naukowych
    Roksana Wilk
      Liderka Laboratorium Przetwarzania Danych specjalizującego się w dedykowanych rozwiązaniach IT dla całości procesu zarządzania danymi badawczymi, w centrum obliczeniowym Cyfronet AGH w Krakowie
  • 12:50 – 13:05 MOST DANYCH jako przykład zaufanego repozytorium danych badawczych
    Magdalena Szuflita-Żurawska
    kierowniki Sekcji Informacji Naukowo-Technicznej na Politechnice Gdańskiej oraz Liderem Centrum Kompetencji Otwartej Nauki przy Bibliotece Politechniki Gdańskiej.
  • 13:05 – 13:20 Repozytorium Otwartych Danych Badawczych RepOD
    Wojciech Fenrich – Magister
    socjologii (UW, 2006) oraz filozofii (UW, 2009). Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (2011).
  • 13:20 – 13:35 Infrastruktura OPERAS dla otwartej komunikacji naukowej
    dr Magdalena Wnuk
    –  kierownik Sekcji Otwartej Humanistyki w Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN.
  • 13:35 – 13:50 Infrastruktury Cyfrowe
    Raimundas Tuminauskas
    Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego od 2019 roku.
  • 13:50 – 14:30 Sesja Q&A (wyłącznie dla osób uczestniczących za pomocą platformy Clickmeeting)

Nie przegap tej unikalnej okazji do poznania lokalnych możliwości w obszarze zarządzania danymi badawczymi! Zapraszamy do udziału!

Rezerwacja nie jest wymagana. Dołącz do webinarium TUTAJ