Biblioteka Główna

Skorzystaj z baz EBSCO i wesprzyj naszą Bibliotekę w turnieju „Bazuj” na EBSCO

Biblioteka Główna UTH Radom bierze udział w turnieju „Bazuj” na EBSCO, który startuje 10 października i potrwa do 19 grudnia. Celem konkursu jest popularyzacja baz danych EBSCO, do których Biblioteka ma dostęp w ramach licencji krajowej.

Zapraszamy całą społeczność naszego Uniwersytetu do wsparcia Biblioteki w konkursowych zmaganiach poprzez korzystanie z zasobów EBSCO. Składa się na nie 16 obszernych naukowych baz danych oraz EBSCO Open Dissertations – międzynarodowa baza prac dyplomowych i dysertacji. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych  zasobów naukowych przez wiodące ośrodki akademickie na świecie. Bazy EBSCO składają się z czasopism wydawanych przez najważniejszych światowych wydawców i uwzględnionych w indeksach dziedzinowych i indeksach cytowań. Bazy są dostępne na platformie z polskim interfejsem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom platformy użytkownicy mogą drukować, zapisywać artykuły na własnych komputerach, pobierać gotowe opisy bibliograficzne w kilku formatach, zapisywać wyniki wyszukiwań na indywidualnym koncie Moje EBSCOhost, odsłuchać lub przetłumaczyć treść artykułów. Z baz można korzystać zdalnie z komputerów domowych oraz prywatnych urządzeń mobilnych.

Szczegółowe informacje o dostępnych zasobach znajdą Państwo tutaj

Jak skorzystać z zasobów EBSCO?
Dostęp do zasobów dla pracowników, doktorantów oraz studentów UTH Rad. posiadających aktywne konta e–mail w domenach uthrad.pl oraz student.uthrad.pl jest możliwy po zalogowaniu się na stronie EBSCO

Zachęcamy do poszerzania wiedzy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi EBSCO, a tym samym do zwiększenia szans Biblioteki Głównej na zwycięstwo w konkursie. By zostać najaktywniejszą biblioteką potrzebujemy najaktywniejszych użytkowników!:)

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Biblioteki: tel. (48) 361 79 00, (48) 361 79 16